Polish

Staw czoła graczom, przerwij tę grę.
M18: Wpadnijmy na imprezę otwarcia Europejskiego Banku Centralnego!

Wiosną tego roku pojawi się kolejny symboliczny moment przełomowy wewnątrz europejskiej polityki antykryzysowej, wraz z otwarciem nowego Europejskiego Banku Centralnego (EBC) w niemieckim Frankfurcie nad Menem. Ceremonia otwarcia pozwoli reprezentantom państw członkowskich Unii Europejskiej wzajemnie poklepać się po plecach nad ich planami rozwiązania kryzysu, podczas gdy uroczystość ma na celu przygotować ich (i nas) na kolejny etap polityki oszczędnościowej. Ich celem jest usankcjonowanie stanu wyjątkowego.

Ale wielu ludzi planuje popsuć to przyjęcie – ponieważ rozwiązanie dla kryzysu jakim jest kapitalizm oznacza katastrofę dla ludzi. Mamy taką nadzieję, że od wiosny tego roku ujżymy również moment przełomowy w przeciwstawianiu się reżimowi europejskiego kryzysu, albowiem tysiące osób z różnych stron Europy i poza niej wybiera się na akcje przeciw imprezie Europejskiego Banku Centralnego.
Wzywamy międzynarodowy ruch antyautorytarny o oczestnictwo w tych akcjach i dyskusjach. Wykorzystajmy tą możliwość, aby promować ponadnarodową samoorganizację w walce przeciwko państwu i kapitałowi oraz obróćmy tę imprezę dominacji w naszą własną imprezę.

Europejski Bank Centralny (EBC) jako symbol ponadnarodowego aparatu państwowego:

Europejskie rządy realizują sztywną politykę oszczędnościową poprzec EBC. To już spowodowało chaos i zamieszanie, szczególnie na południu Europy. Perspektywy zakończenia tego nie widać, ponieważ jedni i drudzy zmuszają do cięć w wydatkach państw, a zwiększenie przepływu pieniędzy nie było w stanie ożywić ani nawet stymulować ekonomii: bezrobocie i ukryte bezrobocie są rekordowo wysokie, podczas kiedy przynoszące zyski inwestycje są praktycznie niewidoczne. Kryzys będzie trwał, a polityka antykryzysowa stanie się permanentna. EBC jest ponadnarodowym aparatem państwowym sankcjonującym politykę antykryzysową, gdzie coraz mniej ludzi staje się bogatsza i coraz więcej ludzi jest zmuszana do rażącego ubóstwa. EBC stał się czystym symbolem kapitalistycznej dominacji w Europie.

Przełam przyzwyczajenia: zaprzestań współudziału w kapitalizmie Kapitalistyczna dominacja kontroluje każdy aspekt naszego życia. Poprzez tradycyjne relacje uzależniania i kontroli, ale również solidarności, wszystko jest ustalone: jak pracujemy, to co jemy, kogo kochamy, gdzie mieszkamy i jakim powietrzem oddychamy – to wszystko jest zawsze za nas decydowane. Nasze środki do życia zależą od codziennej reprodukcji kapitalizmu i jesteśmy tak samo częścią tej machiny, jak i ci którzy nami rządzą. To również obietnica nowych swobód i wolności. To nie tylko zostaje wprowadzone w życie przez klasy rządzące, ale również mile widziane jest przez samych wyzyskiwanych. Ale również tutaj, każdego dnia, gdzie konflikty i sprzeczności pojawiają się wewnątrz tego systemu dominacji – na przykład, kiedy wynagrodzenia i pensje są obcinane; lokatorzy wyrzucani są ze swoich mieszkań; rozpada się dobrobyt i służba zdrowia; niszczone jest środowisko naturalne – z obojetnością i w imię prywatnego zysku – a formy wyzysku są instytucjonalizowane przez zabójczy reżim graniczny wymierzony przeciw uchodźcom i migrantom. Te walki są naszym punktem wyjścia. Jesteśmy zdeterminowane i zdeterminowani, aby przebić się przez betonową dominację stworzoną przez abstrakcyjnych szefów kapitału. Kapitalizm został stworzony przez nas wszystkich, wspólnie więc możemy go pokonać.

Samoorganizacja poza państwem, narodem i Europą. Nikt tego nie może zrobić dla nas, żadne państwo i żadna partia. Polityka klasy rządzącej w końcu jest zawsze ograniczona do zarządzania potrzebami kapitalizmu. Nie może zmienić podstawowych zasad kapitalistycznej dominacji: wzrost ekonomiczny (kumulacja kapitału) jest celem samym w sobie , tak samo jak przymus podziału pracy i środków produkcji. Musimy przejąć kontrolę nad własnym życiem – i dążyć do antyautorytarnej samoorganizacji. Wewnątrz Europy, ponadnarodowe instytucje jak Europejski Bank Centralny, który został stworzony poza dotychczasowymi krajowymi procedurami parlamentarnymi. Zgoda, nie będziemy ronić łez za starym porządkiem, ale aby uniknąć antagonizowania siebie nawzajem poprzez granice państwowe, nasza walka musi być prowadzona conajmniej na poziomie europejskim! Wybór pomiędzy starym modelem państwa narodowego i Europy – prezentowanej nam przez populistyczną prawicę – nie jest żadnym wyborem: Europa jest i zawsze była przestrzenią w której organizowana jest rywalizacja pomiędzy państwami narodowymi. To jest przestrzeń, w której EBC produkuje wygranych i przegranych, reprodukuje podziały między narodami i umacnia nacjonalistyczne ugrupowania. Wolne społeczeństwo może tylko triumfować, jeśli tworzone będzie zarówno przeciw, jak i poza państwem narodowym i Europą.

Pogłębmy proces wymiany transnarodowej. Przywieźmy ze sobą nasze wspólne dążenia, nasz wspólny gniew i stawmy czoła Europejskiemu Banku Centralnemu jako symbolowi kapitalistycznej dominacji w Europie. Odwiedź stanowisko “Beyond Europe” na obozie, dołącz do antyautorytarnego bloku na demonstracji antykapitalistycznej i weź udział na blokadzie bankietu EBC we Frankfurcie.

Staw czoła graczom, przerwij tę grę! Przyjedź do Frankfurtu i popsuj im przyjęcie.

Leave a Reply